Auta używane Zabrze: nie kupuj kota w worku

Motoryzacja / May 17, 2015 / No Comments /

Rynek samochodów używanych jest bardzo rozległy. Nic dziwnego starsze roczniki są zdecydowanie tańsze, dlatego znajdują szerokie grono zainteresowanych. Niestety, ich kupno, w porównaniu do nowych aut, jest obarczone sporym ryzykiem. Nigdy nie wiemy na co tak naprawdę trafimy, bo pod zadbana blachą może się kryć złom. Jak tego uniknąć?

Znajdź dobrego dealera

To podstawa, jeśli zdecydujemy się na auta używane Zabrze . Każdy pojazd ma swoją historię i choć z zewnątrz niczego mu nie brakuje, to jego stan techniczny pozostawia sporo do życzenia. Jak uniknąć złego zakupu? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, bo nawet najlepiej wyglądający samochód może mieć ukryte wady. Można jednak spróbować zminimalizować ryzyko. W tym celu warto postawić na dobrego dealera, który dba o to, by oferowane przez niego pojazdy były dobrze utrzymane i w pełni sprawne. Jak znaleźć takiego uczciwego sprzedawcę? Przede wszystkim warto zasięgnąć opinii znajomych, którzy niedawno wymieniali swój wóz i poprosić, żeby polecili kogoś rzetelnego. Poza tym dobrze jest przeszukać internet, a w szczególności portale branżowe poświęcone motoryzacji i przeczytać komentarze na temat danego punktu. Dodatkowo można jeszcze sprawdzić jak długo dana firma działa na rynku. Im dłużej, tym lepiej. Doświadczeni sprzedawcy wiedzą, że nie warto wciskać złomu, bo to nigdy się dobrze nie kończy. Choć zarobek na początku jest duży, to potem niezadowoleni klienci odradzają dane miejsce innym i zakład traci klientów, w konsekwencji spadają jego obroty. Dlatego takie miejsca z reguły nie utrzymują się długo na rynku. Uczciwy sprzedawca zanim przyjmie w komis auta używane Zabrze najpierw dokładnie je sprawdza i decyduje, czy faktycznie nadają się do dalszej odsprzedaży. Jeżeli są mocno uszkodzone, to nie kupuje ich.

Postaw na kompleksowe rozwiązania

Przy zakupie samochodu, dobrze jest wybrać punkt, który będzie dysponował zapleczem w postaci dobrego warsztatu, doświadczonych mechaników i dobrej jakości urządzeń. W ten sposób nie tylko będziemy mogli pooglądać dany model samochodu, ale również od razu skorzystać z przeglądu i sprawdzić faktyczny stan techniczny. To bardzo wygodne rozwiązanie. Kupno samochodu używanego jest zbyt ryzykowne, by decydować się na to w ciemno. Diagnostyka tuż przed finalizacja transakcji to ważna sprawa. Jeśli mechanik powie, że coś wymaga wymiany, możemy dodatkowo negocjować cenę. Dobrze jest również wybierać takie zakłady, których pracownicy przy okazji kupna pomagają w załatwieniu niezbędnych formalności, np. obowiązkowego ubezpieczenia. Jest to o tyle istotne, że zaoszczędzamy przez to mnóstwo czasu, który możemy spożytkować w znacznie przyjemniejszy sposób niż stawanie w kolejkach. Zazwyczaj dealerzy dysponują kilkoma ofertami firm ubezpieczeniowych, dzięki czemu możemy wybrać najlepszą dla nas propozycję.


Tags : |

Leave a Reply