Blacharstwo lakiernictwo Zabrze: nie zwlekaj z naprawą samochodu

Hobby / June 22, 2015 / No Comments /

Na karoserii pojawiła się rdza? Nie załamuj się tylko jak najszybciej wybierz się do dobrego mechanika. Usunięcie szkody w początkowej fazie jest praktycznie bezproblemowe. Później jest z tym większy kłopot, bo rdza zaczyna się rozszerzać na inne elementy i naprawa staje się już kosztowna.

Stłuczka na parkingu – co dalej?

Drobne zarysowania mogą się zdarzyć nawet najbardziej doświadczonemu kierowcy i nie ma w tym niczego złego. Oczywiście pod warunkiem, że do takich sytuacji nie dochodzi nagminnie, a zdarzają się raz na jakiś czas. Warto ocenić głębokość zadrapania i spróbować samemu pozbyć się problemu. Jeśli nie jest to duże zniszczenie, wystarczy tylko użyć dobrego preparatu do maskowania drobnych zarysowań. Na rynku są dostępne różnego rodzaju preparaty. Jedne skuteczne, inne już znacznie mniej. Kolorowe kredki samochodowe czy specjalne środki do polerowania w wielu przypadkach są w stanie załatwić sprawę, ale tylko mało widocznych uszkodzeń i drobnych rysek. Poza tym w wielu wypadkach nie da się całkowicie wyeliminować takich rzeczy i raz na jakiś czas trzeba zabieg powtarzać. W przypadku większych wad można kupić lakiery w sprayu, utwardzacze i spróbować się pozbyć kłopotu na własną rękę. Jednak trzeba tu uważać, bo jeśli nie znamy się na tym i nigdy wcześniej nie podejmowaliśmy się czegoś takiego, możemy znacznie oszpecić samochód. Będzie wyglądał gorzej niż wcześniej. Zanim się tym zajmiemy, lepiej potrenować na starym samochodzie lub nawet kupić jakąś część na złomie, by tam wypróbować działanie preparatu. Jednak takie działania nigdy nie będą takie jak blacharstwo lakiernictwo Zabrze z prawdziwego zdarzenia. Jeśli kiedyś będziemy chcieli sprzedać samochód, to takie poprawki robione samodzielnie będą od razu widoczne.

Znajdź dobrego blacharza

Zdecydowanie lepszym pomysłem, jeśli zależy nam na tym, by auto było naprawione tak, że wada będzie niemal niewidoczna, jest oddanie pojazdu w ręce profesjonalnego mechanika. Im wcześniej zauważymy korozję, tym łatwiejsza będzie ona do usunięcia. Koszt też będą znacznie niższe. W wielu przypadkach naprawa może się zamknąć w kwocie kilkudziesięciu złotych. Jednak, jeśli zaniedbamy tę sprawę to niestety z małej ryski zrobi się duży ubytek, który będzie się powiększał wraz z opadami deszczu, śniegu. Z każdym rokiem wada będzie coraz bardziej widoczna. Dlatego lepiej od razu znaleźć blacharstwo lakiernictwo Zabrze z prawdziwego zdarzenia. Warto oddać samochód do kogoś sprawdzonego. Można popytać się znajomych, czy mogą polecić jakiś warsztat, ewentualnie poszperać w internecie, a w szczególności na forach tematycznych branży motoryzacyjnej.


Tags : | |

Leave a Reply