Co to jest POS i czy rzeczywiście poprawia wydajność pracy w gastronomii?

Gastronomia / February 2, 2017 / No Comments /

O systemach POS ostatnio wiele się mówi, a restauratorzy coraz chętniej korzystają z tego rozwiązania. Jednak czy te oprogramowanie rzeczywiście jest tak skuteczne? Przeczytaj ten artykuł i poznaj odpowiedzi na to i inne pytania.

POS – system, który stał się dla restauratorów niezbędnym narzędziem pracy

Co to jest POS? Jest to oprogramowanie, którego głównym zadaniem jest prowadzenie szybkiej oraz efektywnej sprzedaży poprzez ekran dotykowy. Istnieją na rynku też odpowiedniki, w których porusza się myszą, jednak nie jest to skuteczne rozwiązanie. Dlaczego? Przede wszystkim wydłuża on czas przeprowadzenia procesu sprzedaży. Jest to uciążliwe na dłuższą metę i może znacznie zaniżyć ocenę Twojego lokalu. Poza tym dzięki systemowi POS poprawia się znacznie współpraca na linii kuchnia-sala. Zamówienia są składane w prosty i klarowny sposób, a kucharz po ich otrzymaniu może je sobie bez żadnego problemu wydrukować, co znacznie mu ułatwia pracę. Ponadto kelner ma możliwość wprowadzania opisów dla kuchni oraz może modyfikować potrawy.

Obsługa programów lojalnościowych

Programy lojalnościowe stały się ostatnio bardzo modne i są chętnie wykorzystywane przez restauratorów. Nic w tym dziwnego. To nie tylko doskonały sposób na zatrzymanie stałych klientów, ale też na przyciągnięcie nowych. W końcu dzięki kartom podarunkowym goście uzyskują nie tylko opłacalne promocje, ale też jest to wynagrodzenie dla nich za to, że tak chętnie odwiedzają lokal. Warto zainwestować w tego typu rozwiązanie, ponieważ jest to według wielu specjalistów klucz do sukcesu restauracji. Producenci systemu POS zauważyli tą tendencję, dlatego też skonfigurowali w taki sposób program, aby można było przez niego obsługiwać programy lojalnościowe. Dlatego też oprogramowanie współpracuje z aplikacją Qiki, a poza tym posiada elastyczny moduł promocji.

System, który sprawdzi się też w hotelowej restauracji

Gdy odpowiedź na pytanie: co to jest POS jest już znana, na sam koniec warto wspomnieć o integracji systemu z innymi urządzeniami. Przede wszystkim oprogramowanie POS współpracuje z większością systemów hotelowych, dzięki czemu bez problemu może być on zainstalowany w restauracji znajdującej się w hotelu. Poza tym integruje się on również z modułem szybkiej inwentaryzacji ICS lub też z systemami kamer.


Tags :

Leave a Reply