Co to jest POS i jakie cechy powinien on mieć?

Gastronomia / February 10, 2017 / No Comments /

Zastanawiasz się nad wprowadzeniem systemu POS do Twojej restauracji? Bardzo dobra decyzja, ale przed jej podjęciem weź kilka czynników pod uwagę. Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, na jakie cechy powinien mieć dobre oprogramowanie POS.

Czym jest system POS?

Jeśli nie wiesz, co to jest POS to ten akapit jest specjalnie dla Ciebie. W wielkim skrócie: jest to oprogramowanie, które służy do prowadzenia szybkiej i intuicyjnej sprzedaży. Ma ono wiele zalet. Nie tylko skraca czas składania zamówień, ale też sprawia, że kelner może więcej czasu poświęcić obsłudze klienta. Dzięki wielu funkcjom, które znacznie ułatwiają życie w restauracji, personel nie pracuje pod presją, a atmosfera w pracy przestaje być nerwowa. Jakby tego było mało to profesjonalne oprogramowanie buduje także wizerunek wśród gości, ale też i Twoich pracowników. Skoro już wiesz, co to jest POS, to przejdźmy teraz do cech, jakie powinien on posiadać.

System prosty w obsłudze

Pierwszą, najważniejszą cechą, jaką powinien posiadać dobry system POS jest jego łatwość użytkowania. W końcu nie ma sensu, byś wydawał znaczną sumę na oprogramowanie, które jest trudne w obsłudze. W taki sposób stracisz nie tylko pieniądze, ale też czas. Nie mówiąc już o tym, ile nerwów będzie kosztowało Cię przyswojenie całego programu. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że lepszym rozwiązaniem jest stanowisko z dotykowym ekranem. Owszem, na rynku jest jeszcze opcja z myszką, ale nie opłaca się na nie stawiać, bo zamiast pomagać to bardzo szybko staje się utrudnieniem i znacznie wydłuża proces sprzedaży.

Współpraca z programem lojalnościowym

Modne stały się ostatnio programy lojalnościowe, które w dużym stopniu pomagają w budowaniu marki danego lokalu gastronomicznego. Nic więc dziwnego, że coraz więcej restauratorów się na nie decyduje. Wybierając system POS sprawdź, czy będzie ono współpracowało z Twoim aktualnym programem lojalnościowym lub czy w przyszłości będzie taka możliwość. W końcu warto stawiać na tego typu programy. Są one zachęta dla stałych klientów do wracania, a poza tym przyciągają też nowych. Pamiętaj też o tym, że profesjonalny producent lub dostawca POS zawsze przeprowadza wywiad przed zainstalowaniem oprogramowania. Dzięki niemu wie, które opcje sprawdzą się w Twoim lokalu, a system jest jak najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb.


Tags :

Leave a Reply