CV po angielsku: kiedy warto je wysyłać?

Kariera / October 10, 2015 / No Comments /

Większość firm nie wymaga od kandydatów CV po angielsku. Czasem jednak zachodzi konieczność, by wysłać dokument napisany w języku obcym. Dobrze jest poprosić o pomoc firmę, która pomaga w tworzeniu profesjonalnych aplikacji. W ten sposób unikniemy błędów.

Bądź profesjonalny

CV po angielsku jest dokumentem wymaganym najczęściej na stanowiskach kierowniczych. Wynika to z faktu, że ludzie piastujący odpowiedzialne szczeble muszą współpracować z partnerami biznesowymi z rożnych krajów. Stąd też znajomość języka angielskiego jest wręcz konieczna. Żeby zaoszczędzić czasu osobie odpowiedzialnej za rekrutację, lepiej od razu zaprezentować się z dobrej strony. Warto już na samym początku wysłać profesjonalne CV przygotowane w języku angielskim. Wtedy damy rekruterowi czytelną informację, że potrafimy się komunikować z przedstawicielami rożnych krajów i kultur, a bariera językowa to dla nas nie problem. Takie podejście sprawia, że nasze szansę w procesie wyboru pracowników znacznie wzrosną. Oczywiście trzeba też zadbać o inne rzeczy, takie jak poprawność językowa, przejrzystość, wyróżnienie ważniejszych informacji z życia zawodowego. Tak przygotowany dokument aplikacyjny pozwoli wyróżnić się w tłumie i profesjonalnie się zaprezentować. Szanse na to, że dostaniemy angaż znacznie się zwiększa.

Czytaj ogłoszenia o pracę

CV warto dopasować do wymagań w danej firmie. Czasem pracodawca od razu pisze je w innym języku. To wyraźny sygnał, że umiejętność komunikacji jest dla niego głównym priorytetem. Jeśli nie potrafimy posługiwać się innym językiem, nie powinniśmy w ogóle wysyłać dokumentów aplikacyjnych. Warto zwrócić uwagę również, czego jeszcze oczekuje potencjalny pracodawca. Nie wystarczy tylko biegle mówić po angielsku. Jeśli pracodawca wymaga konkretnych umiejętności, np. przygotowania planu marketingowego czy analizy Google Analytics, a my nie wiemy nawet co to jest – nie wysyłajmy dokumentów. Stąd tak ważne jest, by dokładnie zapoznać się z wymaganiami konkretnego pracodawcy. W przeciwnym razie zmarnujemy tylko cenny czas swój i rekrutera. Jeśli już decydujemy się na wysłanie CV po angielsku, skorzystajmy z usług profesjonalnej firmy. Wtedy zyskamy pewność, że wszystko będzie przygotowane jak należy. Ktoś kto na co dzień świadczy tego typu usługi będzie wiedział co zrobić, by zainteresować potencjalną firmę. Dokumenty aplikacyjne muszą być perfekcyjnie przygotowane i to pod każdym względem. Trzeba zadbać o to, by używać języka korzyści i dopracować CV pod względem graficznym.

Nie kłam w CV

Kandydaci często zawyżają swoje kwalifikacje, przerysowują doświadczenie. Zamiast bezpłatnych praktyk wpisują w historii zawodowej, że pełnili w danej firmie odpowiedzialne stanowisko. Nie warto podawać nieprawdy z kilku powodów. Po pierwsze wszystko można łatwo zweryfikować, a wtedy stracimy zaufanie współpracowników. Po drugie podawanie fałszywych informacji w oficjalnym dokumencie jest po prostu karalne, a w końcu po trzecie brak umiejętności podczas wykonywania pracy tak czy siak może zaważyć na dalszej karierze. Co z tego, że zaprezentujemy się jako specjaliści, jeśli w praktyce okaże się, że nie potrafimy podołać najprostszemu zadaniu. Wtedy nie zagrzejemy długo miejsca na danym stanowisku i z dnia na dzień zostaniemy bez pracy. Lepiej więc napisać prawdę. Jeśli pracodawca zdecyduje się nas zatrudnić nie będzie zawiedziony. To ważne, bo decydując się na współpracę trzeba grać w otwarte karty. Tylko wzajemne zaufanie spowoduje, że praca będzie owocna i długoterminowa.


Tags :

Leave a Reply