Czytnik kart zbliżeniowych – wygodne i praktyczne rozwiązanie

Usługi / June 24, 2017 / 3 Comments /

W dzisiejszych czasach możemy cieszyć się wieloma przywilejami. Możemy doceniać nowości technologiczne między innymi wtedy kiedy robimy zakupy i przychodzi czas płatności. To wielki przywilej, że możemy wybrać sposób płatności za nasze zakupy.

Karty zastępują gotówkę

Wielu z nas zupełnie zrezygnowało z noszenia przy sobie gotówki. Zamiast tego nosimy w torebce lub kieszeni cienki kawałek plastiku – kartę debetową lub kredytową. Czytnik kart zbliżeniowych znajduje się praktycznie w każdym większym sklepie i Punkcie Obsługi Klienta. Płatności zbliżeniowe to nowość ostatnich lat. Nie trzeba już wkładać karty do specjalnego urządzenia – wystarczy tylko ją zbliżyć. Potem w zależności od kwoty transakcji trzeba wpisać pin lub też nie trzeba tego robić. Jaki sposób płatności to ogromna wygoda i usprawnienie. Dzięki temu proces płatności zajmuje mniej czasu a przez to obsługa klientów odbywa się sprawniej i szybciej. Ciekawe jakie rozwiązania przyniosą kolejne lata w tej dziedzinie. Możemy zastanawiać się jak będzie wyglądał proces płatności za dwadzieścia, pięćdziesiąt czy sto lat.

Płacenie kartą jest coraz to prostsze

Już teraz możemy płacić za nasze zakupy Dzięki telefonom komórkowym co kiedyś wydawało się kompletnie absurdalne i niemożliwe. Możemy spodziewać się kolejnych nowinek technologicznych w zakresie omawianym wcześniej. Możliwość płacenia kartą debetową czy kredytową to ogromna wygoda. Jest to również wielkie usprawnienie dla kasjerów i wielkie udogodnienie dla nich. Nie muszą oni zastanawiać się czy prawidłowo wydaje resztę gotówki. Eliminuje to ryzyko pomyłki i manka w kasie. Wielu kasjerów woli kiedy klient płaci kartą. Klienci również doceniają taką możliwość. Płacenie kartą to gwarancja tego, że nie usłyszymy od kasjera pytania: “czy ma pani drobne?” “czy mogę być winna grosik?”. Te pytania weszły już w naszą codzienność jednak wciąż u niektórych budzą poirytowanie. Płacenie kartą pozwala nam zachować spokój. Z pewnością jeżeli chcemy osiągnąć sukces w branży handlowej w naszym punkcie sprzedaży musi znaleźć się czytnik kart zbliżeniowych, nie ma innego wyjścia.


Tags : |