Dobre CV po angielsku to Twój atut, gdy poszukujesz pracy

Kariera / August 23, 2015 / No Comments /

Język angielski jest coraz częściej nie tylko wymagany, jako jedna z naszych umiejętności, gdy poszukujemy pracy. Często jest również konieczne przedstawienie swojego życiorysu w tym jeżyku i to nie tylko, gdy szukamy pracy za granicą.

Naucz się języka

Znajomość przynajmniej jednego języka obcego to właściwie standardowe wymaganie w każdej ofercie pracy. Płynność w piśmie i mowie są bardzo cenione. Język angielski uważa się dziś za absolutne minimum, a znajomość innego języka za dodatkowy atut. Jeśli jeszcze nie czujemy się na silach prowadzić konwersacji w innym, niż ojczysty języku to może być nam ciężko znaleźć pracę na wyższym stanowisku. Koniecznie zapiszmy się na kursy doszkalające i posiądźmy umiejętności związane z rozmową i pisaniem po angielsku, czy tez w innym języku. Przygotujmy również swoje cv po angielsku. Wiele firm, które nawet prowadza rekrutację na terenie Polski wymaga takiego dokumentu, ponieważ są to międzynarodowe korporacje, których o zatrudnieniu danej osoby nie zawsze decyduje dokładnie ta osoba, z którą rozmawiamy. Czasem zarząd nie jest z Polski, a także często się zdarza, że musimy w pracy właściwie cały czas posługiwać się językiem angielskim, Prawidłowo przygotowany życiorys świadczy o tym, że potrafimy się porozumiewać w tym języku. Zwróć uwagę, że cv po angielsku to nie tylko przetłumaczony nasz polski dokument, ale również dostosowanie go do tamtejszej kultury.

Dobre cv to dobra praca

Życiorys po prostu przetłumaczony może być niewystarczający, musimy uwzględnić kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim w cv po angielsku powinna się pojawić rubryka dotycząca naszego celu zawodowego. To raczej niepopularne w naszych polskich życiorysach, ale w zagranicznych, jak najbardziej normalne. Wpisujemy tam nasze oczekiwania, aspiracje zawodowe, oczywiście bez przesady, nie wypisujmy pensji, a także ambicji, że chcemy zastąpić naszego szefa. Jeśli nie jesteśmy przekonani, że sami sobie poradzimy z zadaniem, jakim jest stworzenie takiego cv to udajmy się do specjalistów, którzy chętnie i fachowo udzielą nam wszelkiej pomocy. Wyjaśnią, jakie są zasady tworzenia tego dokumentu, a nawet po zebraniu o nas wywiadu stworzą go specjalnie dla nas, tak byśmy nie popełnili żadnego błędu. Nie warto ryzykować utraty wymarzonego zatrudnienia tylko dlatego, że mamy nieprofesjonalnie przygotowane cv. Później pozostaje nam już tylko bardzo dobrze przygotować się także do rozmowy kwalifikacyjnej, na którą zapewne zostaniemy zaproszeni, jeśli nasze cv zrobi wrażenie na potencjalnym pracodawcy. Rozmowa to trudniejsza cześć rekrutacji, ale nie bójmy się jej, jeśli w cv wpisaliśmy prawdę i jeśli znamy swoje mocne strony to nie będzie ona stanowić dla nas wygórowanego wyzwania. A jeśli za pierwszym razem się nie uda to spróbujmy ponownie. Aż wreszcie znajdziemy wymarzoną posadę.

Emigracja stała, czy tymczasowa

Zanim zdecydujesz się na poszukiwanie pracy za granicą zastanów się dobrze, czy na pewno tego chcesz, czy jesteś w stanie porzucić swoje dotychczasowe życie i zaaklimatyzować się w całkowicie innym miejscu. Niektórzy decydują się jedynie na emigracje tymczasową, czyli wyjeżdżają na jakiś czas, ale i tak najczęściej bardzo tęsknią za rodzinnymi stronami. Czy p[oradzimy sobie z dala od ojczystego kraju będziemy w stanie ocenić dopiero po tym, gdy wyjedziemy, pamiętajmy, aby pracy szukać uważnie i sprawdzać naszego pracodawcę, czy na pewno jest to przedsiębiorca godny zaufania, który nie wykorzysta nas a potem nie wypłaci pieniędzy. Należy być bardzo ostrożnym.


Tags : |

Leave a Reply