Jak wielu z nas zadbało już o ubezpieczenie majątkowe Gliwice?

Ubezpieczenia / June 25, 2015 / No Comments /

Ubezpieczyłeś już siebie, swoją rodzinę i majątek? Jeżeli jesteś statystycznym Polakiem to odpowiedź będzie brzmiała nie. Niestety… Nasi rodacy ubezpieczają się tylko wtedy, gdy czują taki przymus, czyli popularnością cieszy się ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej oraz ubezpieczenia dla dzieci, ponieważ w szkole są obowiązkowe, jeśli dziecko chce uczestniczyć we wszystkich szkolnych aktywnościach.

Równajmy do najlepszych

Statystyki są zatrważające, jeśli chodzi o ilość ubezpieczonych w naszym kraju osób oraz osób, które postanowiły wykupić ubezpieczenie majątkowe Gliwice. To zaledwie kilka procent społeczeństwa. W innych krajach ubezpieczenia wykupuje, co najmniej kilkadziesiąt procent ludzi, a rekordzistą w tym względzie jest małe księstwo Liechtenstein, gdzie ponad siedemdziesiąt procent osób to osoby ubezpieczone. Przykro czytać takie informacje. Tłumaczenia ludzi są proste, zazwyczaj narzekają oni na zbyt wysokie składki, których żądają ubezpieczyciele. Jednak to raczej kiepska wymówka, niż autentyczny problem, bo składki wynoszą od kilkudziesięciu do kilkuset złotych w skali roku, a koszta napraw czy odbudowy w razie zniszczenia domu lub innych części mienia raczej liczone są w tysiącach. Rachunek jest dość prosty, warto się ubezpieczyć i warto ubezpieczyć swój majątek. Wysokość składki jest również bardzo zależna od usług, jakie są w nią wliczone, im ich więcej tym składka wyższa, jednak mamy większy komfort korzystania z niej i większe bezpieczeństwo.

Tereny zalewowe

Inną przeszkodą w ubezpieczaniu jest to, że ubezpieczyciele nie chcą sprzedawać ubezpieczeń dotyczących nieruchomości stawianych na terenach należących do terenów zalewowych. Nie ma w tym nic dziwnego, przecież tego typu sprzedaż praktycznie na pewno przyniesie straty. Dlatego zanim wystawimy sobie dom na takim terenie warto to wielokrotnie przemyśleć. Może się okazać, że to chybiona inwestycja, że nasz nowy dom po roku nie będzie się nadawał do użytku, ponieważ nawiedzi go powódź. Jednostki terenowe, takie jak gminy lub powiaty powinny zabraniać stawiania lokali na niebezpiecznych terenach, ale niestety często uchylają ten zakaz po to, by powiększała się dana miejscowość, wiadomo, że rozwój zależy w sporej części od liczby mieszkańców. Dlatego to my sami musimy myśleć o swoim bezpieczeństwie, bo nikt inny za nas tego nie zrobi.

Czego oczekiwać od ubezpieczenia?

Jeżeli już zdecydujemy się ubezpieczyć to bardzo dobrze. Właśnie dołączyliśmy do, niestety, na razie niewielkiego grona osób, które mogą spać spokojnie. Jeżeli znajdziemy się w stresującej sytuacji wypadku, zalania, uszkodzeń spowodowanych przez wichurę, pożar, czy inne czynniki to możemy pamiętać, że ubezpieczenie majątkowe Gliwice Ubezpieczenia majątkowe Gliwice pokryje nasze straty, dzięki czemu nie nadwyrężymy za bardzo swojego budżetu. I będziemy mogli wtedy z czystym sumieniem stwierdzić, że warto było wydać mało, aby zyskać dużo więcej.


Tags : |

Leave a Reply