Komis samochodowy Gliwice: wymień samochód na nowszy

Hobby / June 16, 2015 / No Comments /

Masz już dość starego samochodu, który zwyczajnie ci się nudzi? Najwyższa pora zastanowić się nad jego wymianą i zainwestować w nowy środek transportu. Żeby nie tracić dużo czasu, warto załatwić wszystko kompleksowo. W jednym miejscu kupić i sprzedać auto.

Znajdź dobrego pośrednika

Realizacja transakcji u jednego dealera jest bardzo wygodna, ale trzeba znaleźć uczciwą firmę, by nie zostać oszukanym. Na rynku wciąż powstają nowe punkty sprzedaży, ale nie wszystkie wytrzymują próbę czasu. Część z nich w niedługim czasie bankrutuje. Na ogół wynika to ze zbyt szybkiej chęci zysków i stosowania złych praktyk. Są przedsiębiorcy, którzy skupują samochody w złym stanie, lekko je podrasują i sprzedają jako dobre bez udzielenia jakiejkolwiek gwarancji. Takich miejsc należy unikać jak ognia, bo jeśli sprzedawca nie ma złych intencji to bez problemu rękojmi. Dlatego dobrze jest wybrać komis samochodowy Gliwice, który długo działa w branży i może się pochwalić referencjami. Dla pewności można jeszcze sprawdzić, jakie ma opnie w internecie i czy inni go polecają. To znacznie zwiększy prawdopodobieństwo, że kupno wybranego modelu będzie bezproblemowe i bezpieczne. Jednak zanim zdecydujemy się na dany pojazd, zlećmy wykonanie przeglądu. W ten sposób będziemy mogli zweryfikować faktyczny stan techniczny pojazdu.

Jak szybko sprzedać samochód?

Wystarczy wybrać rzetelny komis samochodowy Gliwice i umówić się na wycenę, a przy okazji pooglądać inne samochody. Jeśli udamy się w zaufane miejsce auto będzie bardzo szybko zdiagnozowane. Doświadczony mechanik weźmie go na warsztat i sprawdzi najważniejsze rzeczy, takie jak: zawieszenie, układ kierowniczy, hamulce, stan silnika, podwozie. Po weryfikacji powie, czy pojazd jest w dobrym stanie i ewentualnie co wymaga korekty. Na tej podstawie szybko wyceni dany model. Dobrze jest wybierać dealerów, którzy działają blisko kluczowych punktów komunikacyjnych. Łatwiej będzie wówczas załatwić wszystkie formalności lub dowieźć potrzebne dokumenty.
Sprzedaż i kupno samochodu można zrealizować w jednym punkcie. To wygodne, bo nie trzeba będzie daleko szukać. Poza tym z reguły można wtedy liczyć na dodatkowe zniżki. Co więcej taka forma transakcji wiąże się z tym, że będzie można od razu zająć się formalnościami: spisać umowę kupna-sprzedaży, wybrać ofertę ubezpieczeniową, załatwić przegląd. Zyskamy w ten sposób bardzo dużo czasu, a co ważniejsze, oszczędzimy sobie stresu. Jazda autem powinna sprawiać przyjemność, dlatego warto ograniczyć formalności do minimum.


Tags : |

Leave a Reply