Komis samochodowy Ruda Śląska: dlaczego wolimy kupować używane auta?

Motoryzacja / September 25, 2015 / No Comments /

Większość Polaków kupuje kilku-, a nawet kilkunastoletnie auta. Stąd tak duże zapotrzebowanie na dobre komisy samochodowe. W porównaniu do innych krajów Unii Europejskiej po naszych rodzimych drogach jeżdżą głównie leciwe roczniki. Z czego to wynika?

Niska cena, dobre osiągi

Samochody używane są zdecydowanie tańsze. Wiele osób sądzi, że nie warto kupować modelów prosto z salonu, bo są znacznie droższe. Lepiej jest postawić na kilkuletnie, które są jeszcze w dobrym stanie, ale ich cena jest znacznie niższa. Na takie rozwiązanie najczęściej decydują się przedstawiciele tzw. klasy średniej. To prosty sposób, by nabyć sprawny model o wysokich osiągach, który jest dużo tańszy od samochodów prosto z salonu. Są też osoby, które stawiają na dużo starsze roczniki. W głównej mierze kupuje się je do jazdy po mieście. Ich cena jest bardzo kusząca. Niestety, trzeba mieć sporo szczęścia, bo zakup starszych modeli jest obarczone ryzykiem. Nidy nie wiemy co kryje się pod zadbaną karoserią. Może się okazać, że mechanika wymaga wielu poprawek, a zamiast zaoszczędzić będziemy musieli zapłacić o wiele więcej niż to jest warte. Stąd tak ważne jest, by kupować z głową i dobrze się zastanowić, zanim wybierzemy konkretny pojazd.

Nie kupuj kota w worku

Jeśli już zdecydujemy się na kupno używanego samochodu, lepiej postawmy na sprawdzony komis samochodowy Ruda Śląska. To dużo pewniejsza transakcja. Wprawdzie trzeba będzie zapłacić nieco więcej, bo pośrednik bierze prowizje, ale z drugiej strony jest znacznie większa szansa, że samochód będzie w pełni sprawny. Rzetelny dealer , zanim przyjmie samochód na stan, dobrze go zdiagnozuje. W takich miejscach pracują zazwyczaj mechanicy, którzy szybko oceniają rzeczywisty stan pojazdu i określają jego cenę. Jeśli coś wymaga naprawy, to się tym zajmują. Głównym celem jest sprzedaż w pełni funkcjonalnego i sprawnego auta. Ważne jest jednak, by wybrać komis samochodowy Ruda Śląska, który długo działa na rynku i cieszy się dobrymi opiniami. Tylko w ten sposób zyskuje się pewność, że auto będzie sprawne, a jazda nim będzie bezpieczna. Kupno od indywidualnego właściciela jest wprawdzie mniej kosztowne, ale nie wiadomo na co trafimy. Często kuszą nas okazje i promocje, ale po czasie okazuje się, że wiele rzeczy jest do poprawki. Niestety, trzeba się tego podejmować na własny koszt. W rezultacie samochód jest znacznie droższy niż może się wydawać. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest wybór czegoś sprawdzonego.


Tags : |

Leave a Reply