Mazda Bytom – dlaczego japońskie samochody kojarzą nam się z najwyższą jakością?

Motoryzacja / November 7, 2015 / 1 Comment /

Podkreślmy, że są to słuszne skojarzenia, bo już dawno udowodniono, że rzeczywiście samochody projektowane i wykonywane w Japonii mają świetne parametry techniczne i są mało zawodne. Wiąże się to z całym sposobem myślenia tego narodu i podejścia do swojej pracy. Zarządzanie jakością jest bowiem dla nich priorytetem, a za tym idą świetne produkty.

Japonia z jakością, Chiny z tandetą

To dwie skrajności, z którymi spotykamy się na rynku, nie tylko samochodów. I chociaż Chiny powoli próbują walczyć ze skojarzeniem, że u nich jest zawsze tanio, ale i nie można się niczego dobrego spodziewać po tych produktach, to Japonia z oczywistych względów nie musi zmieniać myślenia swoich konsumentów o sobie i spokojnie dalej może umacniać swoją siłę. Filozofia, na której polegają japońskie fabryki wiąże się z systemami zarządzania jakością i sposobami samodoskonalenia. To ten kraj jest bowiem twórcą Total Quality Management czy filozofii Kaizen. Wszystkie, co wprowadzają do swojej praktyki minimalizuje koszty, ale nie wpływając na jakość produktów. Co więcej, jakość ta wciąż się podnosi, ponieważ wpływają na niego nie tylko pełnomocnicy do spraw jakości, ale wszystko zaczyna się od zarządu, a kończy na pracownikach najniższego szczebla. Każdy ma swój wkład i co ważne, czuje się za tą jakość odpowiedzialny. Dlatego np. Mazda Bytom kojarzona jest z najlepszą technologią i niezawodnością.

Japońskie samochody znane na całym świecie

Na spotkaniach miłośników motoryzacji często trwają dyskusję na temat tego, która marka jest tak naprawdę najlepsza. Wiele zależy od gustu użytkowników, jednak są cechy, które z góry przypisuje się poszczególnym samochodom. Dlatego Mazda Bytom to jakość i elegancja. Dodajmy bowiem, że w ostatnim czasie ten japoński producent postawił również na styl swoich samochodów. I tak powstała cała filozofia związana z wykonaniem i wyglądem aut. I nie da się ukryć, są one zauważalne nawet na polskich drogach. Szczególnie znane w czerwonym kolorze, posłużyły nawet jako inspiracje dla świata mody. Najlepsi projektanci wzorowali się na opływowym wyglądzie tego samochodu. I nie ukrywajmy, na wybiegach dzięki temu rozpoczął się szał, który jednak jak zawsze trwał tylko jeden sezon. Jakość i styl w samochodach jednak pozostała i na pewno się nie zmieni.


Tags : |

Comment ( 1 )

Leave a Reply