Na jakie oprogramowanie dla hotelu warto postawić?

Gastronomia / January 25, 2017 / No Comments /

Jesteś właścicielem hotelu i zastanawiasz się, na jakie oprogramowanie postawić? Idealnie trafiłeś! Przeczytaj ten artykuł i poznaj odpowiedź na swoje pytanie.

Duży wybór możliwości…

Jeżeli chodzi o ścisłość, na rynku istnieje wiele rodzajów oprogramowań dla hotelu. To, co wybierzemy zależy wyłącznie od nas oraz od tego, czego oczekujemy od danego programu. Jak bardzo ma być skomplikowany, jakie funkcje powinien posiadać, darmowy, czy może płatny. Nad tym wszystkim warto się zastanowić jeszcze przed planowanym zakupem, czy instalowaniem.

Bez grafiku rezerwacji nie obędzie się żaden hotel

Pierwsza rzecz, na którą powinniśmy zwrócić uwagę to grafik rezerwacji. Chyba nie muszę nikomu mówić, jak ważna jest ta funkcja. Czytelny rozkład zapewni nam bezpieczeństwo, nie popełnimy żadnej gafy np. rezerwując jeden pokój na dwie osoby, w tym samym czasie. Nie ukrywajmy, takie zachowanie to totalny brak profesjonalizmu i nie można tego zgonić na system. My również powinnyśmy trochę myśleć.

Baza klientów ułatwi pracę recepcji

Druga ważna rzecz: baza klientów. Jeżeli nasz hotel, czy motel ma ugruntowaną pozycję na rynku, jasną sprawą jest fakt, że klienci będą się powtarzać. Zamiast wpisywać wszystko za każdym razem od nowa, lepiej jest stworzyć bazę osób, która co jakiś czas korzysta z naszych usług. Nie zdajecie sobie sprawy z tego, jaka oszczędność czasu was czeka. W końcu życie należy ułatwiać, a nie komplikować. Świetną opcją dodatkową jest fakturowanie. Aby nie wykorzystywać do tego celu innego programu, dobrzy by było by nasze oprogramowanie dla hotelu posiadało również i taką funkcję.

Nie podejmuj pochopnie decyzji

Uwierzcie, że na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju programów. Należy dokładnie przejrzeć je wszystkie, aby w późniejszym czasie nie stwierdzić, że funkcje w panelu nie są kompletnie przystosowane do naszej działalności. Nie warto marnować i wyrzucać pieniędzy w błoto. W biznesie tak na prawdę liczy się każda złotówka. Nikt też mi nie zarzuci, że oprogramowanie dla hotelu jest zbędne. Dobrze mieć w razie czego wszystko w systemie. Dobrze mieć również jakąś kopię zapasową, w razie utraty danych. Oszczędzajmy swój czas i pieniądze. Przy wyborze kierujmy się funkcjonalnością, szybkością modułu i przede wszystkim intuicyjnością. Znając swoje oczekiwania będzie łatwiej podjąć decyzję.


Tags :

Leave a Reply