Narzędzie dla managera – zarządzanie gospodarką magazynową ma znaczenie!

horeca / October 23, 2017 / No Comments /

Bycie managerem sklepu sieciowego to niełatwe zadanie. Znalezienie pracownika, który idealnie będzie nadawał się na to stanowisko, jest jeszcze trudniejsze. Kiedy jednak wybierze się najlepszego z kandydatów, trzeba mu w pełni zaufać i zaoferować narzędzia, które pomogą mu śpiewająco wywiązać się ze swojego zadania. Jednym z nich jest program do zarządzania gospodarką magazynową – http://positiveretail.pl/modul/shop_manager/. Sprawdź, czemu warto na nie postawić.

Jaki powinien być manager sklepu?

Pracownika na tak odpowiedzialnym stanowisku musi charakteryzować szereg konkretnych cech. Przede wszystkim musi być on spostrzegawczy i czujny, bo to do niego należało będzie wykrywanie błędów w prowadzeniu sprzedaży i wprowadzanie stosownych poprawek. W tym zakresie wymagać trzeba od niego również kreatywności i chęci do wykazania inicjatywy, która może być początkiem dobrych przemian w sklepie. Dobry manager musi być otwarty na nowości i pewnie poruszać się po takich zagadnieniach jak zarządzenie gospodarką magazynową, kontrola raportów czy personalizacja oferty dla klienta. Jednocześnie powinien mieć dobrze rozwinięte zdolności interpersonalne, które przydadzą się tak w kontakcie z klientem, jak z pracownikami. Innymi słowy, manager łączy sobie cechy pracowników z wielu stanowisk i musi wszystkie je ze sobą pogodzić.

Znajomość asortymentu i sklepu

Dobry manager to przede wszystkim znakomity gospodarz – doskonale zaznajomiony z tym, co ma w swoim magazynie, świadomy ilości i jakości wszystkich produktów, które znajdują się na zapleczu. Sprawne poruszanie się po tym obszarze pozwoli mu podejmować szybkie decyzje i sprawiać wrażenie uporządkowanego i profesjonalnego. Bez odpowiedniego systemu komputerowego, umiejętności te jednak nie wystarczą, dlatego firmy dostarczają swoim managerom odpowiednie programy. Jednym z najlepszych jest na pewno produkt POSitive Retail, moduł Manager. Mnogość jego funkcji może z początku przytłaczać, ale to dzięki tak zaawansowanej budowie, program pomaga przeprowadzać sprzedaż i kontrolę magazynów szybko i sprawnie.

Zarządzanie gospodarką magazynową

Moduł Manager ułatwia managerowi zarządzanie gospodarką magazynową poprzez umożliwienie mu między innymi zdefiniowania minimalnego i maksymalnego stanu dla każdego artykułu. Ten zabieg pozwoli uniknąć sytuacji, w której bestsellerowego produktu nagle zabraknie na stanie i klient będzie musiał wyjść ze sklepu bez upragnionego towaru. System daje także ogromne możliwości sprawdzania szczegółowych informacji o produktach. Jest to nieocenione przy sprzedawaniu ubrań czy naczyń, które występują w różnych kolorach, rozmiarach czy wzorach. Moduł Manager sprawi, że w kilka sekund będzie można sprawdzić, czy klient dostanie w danym sklepie konkretny różowy kubek z niebieskim uszkiem albo zieloną bluzę z czarnym nadrukiem w swoim rozmiarze. Szczegółowy opis i rozróżnienie produktów jest niesamowicie wygodne dla sprzedawców i bardzo korzystne dla klienta, który nie musi czekać, aż pracownik przeszuka kartony z produktami o podobnych, ale nie tożsamych parametrach.

Dzięki temu również bardziej zaawanasowane zarządzanie gospodarką magazynową będzie łatwiejsze. Zamawianie produktów, których stan magazynowy niepokojąco zmalał lub przesunięcie konkretnych towarów z jednego sklepu do drugiego nie jest już uciążliwe i czasochłonne, bo moduł Manager jest zintegrowany z magazynem i innymi sklepami, więc automatycznie przesyła potrzebne informacje. System ułatwia też kwestię prowadzenia analiz, bo raporty i podsumowania generuje sam. Robienie inwentaryzacji, która jest jednym z większych wyzwań w zarządzaniu gospodarką magazynową, również jest znacznie łatwiejsze we współpracy z odpowiednim systemem.

Kontrola personelu

Odkrycie, jakim jest moduł Manager, wpływa nie tylko na lepsze zarządzanie gospodarką magazynową, ale także na zarządzanie kadrą. Manager czuwa nad wydajnością pracowników w sklepie i musi mieć narzędzia, dzięki którym łatwiej mu będzie ich oceniać. Moduł manager umożliwia przypisanie wszelkich działań, a więc wielkości sprzedaży, ilości zwrotów czy robienia raportów, do konkretnego pracownika, a co za tym idzie pozwala na uczciwe rozliczenie go z jego pracy. Dzięki temu manager wie, komu należy się premia, a kto przestaje być w pracy efektywny.


Tags :

Leave a Reply