Nie daj się nabić w butelkę. Kupuj auta używane z głową

Motoryzacja / October 27, 2015 / No Comments /

Wiele osób decyduje się na używane samochody. Niestety, tego typu transakcje są obarczone ryzykiem. Nigdy nie wiemy co może się kryć pod zadbaną maską. Może się okazać, że pojawią się spore problemy. Co zrobić, by nie dać się oszukać?

Wybieraj sprawdzone komisy

Warto stawiać na sprawdzone komisy, które istnieją na rynku co najmniej kilka lat. W ten sposób znacznie zmniejsza się prawdopodobieństwo, że kupimy niesprawny model . Oczywiście 100 proc. gwarancji nikt z nas nie uzyska, jednak tego typu transakcje są znacznie pewniejsze. Najgorszym rozwiązaniem jest kupno od indywidualnego właściciela. Samochody oferowane przez prywatne osoby są z reguły znacznie tańsze, ale nie wiadomo czego się po nich spodziewać. Bardzo często właściciel doskonale zna wady swojego auta i chce się go jak najszybciej pozbyć. Zdaje sobie sprawę, że naprawa wadliwych rzeczy jest nieopłacalna. Niestety, wciąż wielu kierowców daje się na to nabrać. Wolą oszczędzić, a potem okazuje się, że stale muszą dopłacać. To generuje całą masę trudnych do rozwiązania problemów. Nabywcy przekonują się na własnej skórze, że popełnili błąd. Jeśli już zdecydujemy się na zakupy używanych pojazdów, wybierajmy sprawdzonych dealerów. Prawdopodobieństwo nieudanej transakcji będzie dużo mniejsze. Wielu właścicieli komisów oferuje gwarancję na zakupione modele. To dodatkowe zabezpieczenie w przypadku niepowodzenia.

Zanim kupisz samochód, zrób przegląd

Nawet przy zachowana najwyższych środków ostrożności nie jesteśmy w stanie ocenić samodzielnie faktycznego stanu technicznego pojazdu. Wprawdzie można mu się przyjrzeć i na tej podstawie wyciągnąć konkretne wnioski, ale i tak nie będzie to aż tak precyzyjne. Dobrym pomysłem jest zlecenie przeglądu. W ten sposób zyskamy potwierdzenie, że auto jest znakomicie utrzymane. Większość rzetelnych dealerów wie, jak ważne jest to, by móc sprawdzić pojazd przed zakupem, dlatego proponuje kierowcom skorzystanie z przeglądu. Sprawdzone komisy z reguły dysponują wykwalifikowana kadrą i mechanikami z prawdziwego zdarzenia. Nie proponują modelu, którego stan pozostawia sporo do życzenia, bo szybko straciliby reputację i klientów. Tego typu wieści bardzo szybko się roznoszą. Wniosek jest jeden. Jeśli chcesz kupić auto używane, znajdź dobry komis i zleć wykonanie przeglądu. Jeśli szukasz sprawdzonego miejsca, skontaktuj się nami: http://www.pewnyautomobil.pl/komis. Dobrze utrzymane pojazdy mogą służyć jeszcze przez wiele lat, ale trzeba wybrać odpowiedni model.


Tags : |

Leave a Reply