Niezbędne dla motocyklisty kurtki motocyklowe Katowice

Motoryzacja / August 21, 2015 / 1 Comment /

Kupiłeś niedawno motocykl? A może jesteś już doświadczonym kierowcom jednośladów? Niezależnie od tego, w jakiej sytuacji jesteś naprawdę warto, żebyś przeczytał to, co mamy Ci do zaproponowania.

Najważniejsze wyposażenie

Spotkanie się skórą z rozgrzanym asfaltem przy dużej prędkości to coś, czego każdy z nas chciałby uniknąć. Jeżdżąc na motocyklu istnieje ryzyko, że zdarzy się jakiś wypadek, może on być nawet niewielki, ale, jeśli nie będziesz posiadać odpowiedniego przygotowania może się okazać tragiczny w skutkach. Dlatego pierwsze co musisz zrobić, gdy decydujesz się na jazdę na motocyklu to musisz wyposażyć się w odpowiedni strój. Rodzaje są różne, są ubrania skórzane oraz wykonane z innych materiałów, każde mają swoje wady i zalety, każdy musi do tego podejść indywidualnie, bo są osoby, które po prostu preferują pewien rodzaj, nawet nie do końca umiejąc wyjaśnić, czemu akurat tak, a nie inaczej. Jednak bezdyskusyjnym pozostaje to, w co musisz się koniecznie wyposażyć. Kaski, buty, kurtki motocyklowe Katowice, spodnie. Części garderoby ze specjalnymi wzmocnieniami w najwrażliwszych punktach, czyli na przykład na łokciach i kolanach. Taki strój może Cię uchronić przed konsekwencjami wielu wypadków. Dlatego tez dobór takiego stroju powinien odbywać się w sposób przemyślany, na spokojnie, bez zbędnego pośpiechu.

Co wybrać, by było najlepsze?

Zdecydowanie warto zainwestować w strój, który posiada membranę. Kurtki motocyklowe Katowice najczęściej ja mają. Ten materiał odpowiada przede wszystkim za wodoodporność naszego ubrania. To ważne, ponieważ na motocyklu jesteśmy przecież cały czas odsłonięci, a jazda w przemoczonym ubraniu to nic przyjemnego. Membrana może nam zacząć przeszkadzać w czasie szczególnie upalnych dni, ale to nie problem, ponieważ często poszczególne modele mają możliwość jej odpięcia od kurtki, czy spodni. Praktyczne prawda? Tak, jak i przy kupowaniu normalnego ubrania na co dzień, tak i przy kupnie akcesoriów motocyklowych istotne jest dobranie idealnego rozmiaru. Nie jest to tylko kwestia estetyczna, choć oczywiście również dobrze jest, jeśli prezentujemy się estetycznie w danym stroju. Ale tu przede wszystkim w grę wchodzi dopasowanie pod względem wygody użytkowania i bezpieczeństwa. Kurtki motocyklowe Katowice powinny być tak na nas dopasowane, byśmy bez problemu mogli zginać łokcie, poruszać rękami, aby po prostu było nam w nich wygodnie. To samo dotyczy spodni. Buty powinny leżeć tak, by przypadkiem nie zsunęły się nam podczas jazdy. A najważniejszy jest kask i to by był dopasowany naprawdę perfekcyjnie, bo jego zsunięcie się z naszej głowy może naprawdę skończyć się bardzo źle.

Kupuj rozsądnie i spokojnie

Teraz wiesz już, co jest Ci niezbędne do bezpiecznej jazdy, przynajmniej, jeśli chodzi o strój. Przy okazji przypominamy również, że bezpieczna jazda to przede wszystkim jazda zgodna z przepisami ruchu drogowego oraz zwykłą ludzką uprzejmością. Lepiej jechać dłużej, niż nie dojechać w ogóle.


Tags :

Comment ( 1 )

Leave a Reply