Odzież motocyklowa – przede wszystkim wytrzymała

Motoryzacja / August 24, 2015 / 1 Comment /

To bardzo istotna kwestia, jakie ubranie wybierzemy udając się na przejażdżkę motocyklem lub w dłuższą trasę tym samym środkiem transportu. Zachowując odpowiednie środki ochronne zapewniamy sobie bezpieczeństwo.

Nie ryzykuj niepotrzebnie

Motocykl wciąż w Polsce kojarzy się z brawurowa i niebezpieczną jazdą. Wciąż pokutuje stereotyp motocyklisty, jako osoby młodej, nierozważnej, dla której jazda motocyklem jest możliwością zaznania adrenaliny, pierwszych przygód, a nie środkiem komunikacyjnym, którym posługuje się z rozwagą. Jest, oczywiście część jeżdżących, którzy ten przykry stereotyp potwierdzają. Cały czas jeszcze słyszy się o nielegalnych wyścigach ulicami miasta, a czasem, gdy mija nas rozpędzony motor z ryczącym silnikiem mamy pewność, że ograniczenia prędkości nie dotyczą tych maszyn, że nikt na nie nie zważa. Zauważmy jednak, że o wiele więcej motocyklistów jeździ coraz bardziej rozważnie i zgodnie z przepisami. A ścigają się tylko tam, gdzie jest to dozwolone, czyli na profesjonalnych torach. Większa ilość kierowców inwestuje również w odzież motocyklową, która chroni przed otarciami, a kaski przed urazami głowy. Motocykliści, którzy poważnie traktują swoje hobby sami niechętnie odnoszą się do amatorów, którzy tworzą negatywny obraz motocyklistów w mediach i wśród opinii publicznej. Niestety na razie tych potocznie nazywanych „dawcami organów” nie udało się całkowicie przekonać do bezpiecznej jazdy i wciąż zdarza się wiele wypadków z udziałem jednośladów. A odzież motocyklowa nie zawsze jest w stanie całkowicie pomóc.

Kilka propozycji

Zachęcamy do tego, by zrezygnować z głupiej brawury i jeździć bezpiecznie. Oprócz tego zachęcamy do zabezpieczania się poprzez prawidłowy dobór stroju, zwłaszcza na dalekie podróże. Kup obowiązkowy kask, nie tylko dlatego, że za jego brak grozi mandat, kup go dlatego, że zapewnia on ochronę głowy. Odzież motocyklowa to jednak nie tylko kask, ale również góra i dół stroju z długim rękawem i nogawkami, nawet w letni upalny dzień. Wykonane z dobrego materiału na przykład skóry naturalnej stroje pozwalają na oddech bez względu na to, jaka temperatura panuje na zewnątrz. Nie martwmy się, że będzie nam za gorąco, w czasie jazdy panuje nieco inna temperatura. Musi być nam przede wszystkim wygodnie, a upał nie sprawi nam problemów. Jednocześnie odzież motocyklowa bardzo często gwarantuje ochronę od deszczu, co podczas jazdy w dłuższej trasie jest także niezwykle istotne. Kask ochrania nasze oczy, a ubranie całą resztę, byśmy nie przemokli i nie byli chorzy.

Cena jakości

Odzież motocyklowa, trzeba to przyznać nie należy do najtańszych, ale ta cena nie bierze się znikąd. Trzeba wziąć pod uwagę, że jest ona zaprojektowana przez znawców tematyki motocyklowej. Poza tym materiały, jakich używa się do jej wykonania są najwyższej jakości, nawet wtedy, gdy nie jest to naturalna skóra. Do tego dochodzi wykorzystanie nowoczesnych technologii, takich, jak membrany przepuszczające wilgoć na zewnątrz, ale jednocześnie zewnętrznie wodoodporne.


Tags : |