Okulista z Gliwic: Dbajmy o to, by nasza dieta była przyjazna dla naszych oczu

Okulistyka / September 4, 2016 / No Comments /

Obecnie wiele osób boryka się z problemami oczu. Wynika to głównie z trybu życia, jaki prowadzimy. Dużo czasu spędzamy przed komputerem albo telewizorem, a pośpiech, który kieruje naszym życiem nie pozwala nam utrzymać prawidłowej diety. Zobacz, co powinno gościć w naszym menu, jeżeli chcemy utrzymać zdrowy wzrok.

Co poprawia nasz wzrok

Aby utrzymać nie tylko wzrok, ale także całe ciało w dobrej formie, musimy koniecznie dbać o to, co jemy. Wszelkie składniki odżywcze, witaminy, a także minerały, które odgrywają ogromną rolę dla naszego organizmu, znajdziemy przede wszystkim w pożywieniu. Jak informuje nas okulista z Gliwic istnieją konkretne produkty, które nie tylko pozwolą nam uniknąć zmęczenia oczu, ale także wspomagają kondycję naszego wzroku. Aby utrzymać nasz narząd wzroku w dobrej formie należy regularnie spożywać owoce oraz warzywa, które są bogate w tak zwane przeciwutleniacze. Charakteryzują się one tym, że przeciwdziałają wolnym rodnikom, które są główną przyczyną zaćmy, a także jaskry. Drugą kwestią na którą powinniśmy patrzeć w trakcie wybierania produktów przyjaznych dla naszych oczu jest zawartość luteiny. Luteina to substancja odżywcza, której głównym zadaniem jest chronienie plamki żółtej. Pomagają nam w tym brokuły oraz szpinak, które dostarczą nam ten składnik do naszego organizmu. Zalecane jest również jedzenie owoców jagodowych, głównie jagód oraz borówek amerykańskich, ponieważ zwiększają one poziom antocyjanów, które pomagają nam dobrze widzieć po zapadnięciu zmroku.

Suplementy

Jeżeli mimo odpowiedniej diety nadal zmagamy się z problemami tzw. syndromu widzenia komputerowego, do których zalicza się między innymi przemęczony wzrok, to możemy wspomóc swój organizm suplementami diety. Pamiętajmy jednak, że suplement diety nie jest lekarstwem i nie wyleczy naszego wzroku, a jedynie uzupełni brakujące składniki odżywcze. Oczywiście, by efekty były widocznie zalecane jest systematyczne zażywanie suplementu diety minimum przez 2-3 miesiące. Bardzo rzadko zdarzają się przypadki, gdy efekty widoczne są we wcześniejszej fazie. Pamiętajmy również o tym, że nasz organizm potrzebuje jedynie określonej ilości danych składników i bardzo łatwo można dostarczyć organizmowi zbyt dużo jednego składnika, co może się odbić niekorzystnie na naszym zdrowiu. Dlatego po sesji 2-3 miesięcznej warto jest sobie zrobić przerwę. W kwestii suplementów dobrych dla naszego wzroku warto wybierać te z luteiną, a także takie, które zawierają witaminy C, E oraz cynk – radzi dobry okulista Gliwice


Tags : | |

Leave a Reply