Popraw jakość swojego życia. Postaw na profesjonalne CV

Kariera / November 26, 2015 / No Comments /

Dobra praca jest bardzo ważna, bo spędzamy w niej przeszło połowę swojego czasu. Jeśli nie czujemy się tam dobrze, narasta w nas poczucie frustracji, jesteśmy zestresowani i niezadowoleni. To przekłada się na codzienne życie. Jest sposób, by zmienić tę sytuację. Wystarczy postawić na profesjonalne CV.

Przepustka do kariery

Dobrze napisana aplikacja to w pewnym sensie przepustka do kariery. Dokumenty, które przesyłamy do firmy decydują o naszym być albo nie być. Tak naprawdę w ciągu kilkunastu sekund rekruter decyduje, czy chce się z nami skontaktować, czy też woli odłożyć nasze CV na stertę innych. Żeby tak się nie stało, trzeba starannie przygotować aplikację. Powinna być przemyślana i czytelna, a także musi dobrze wyglądać. To konieczne. W przeciwnym razie nikt się z nami nie skontaktuje. Profesjonalne CV – curriculum vitae to absolutna podstawa, jeśli chodzi o szukanie pracy. Musi się w jakiś sposób wyróżniać. Aplikacja powinna być przygotowana w taki sposób, żeby już na pierwszy rzut oka było widać wszystkie ważniejsze elementy, jak przebieg dotychczasowej kariery zawodowej, umiejętności. Jednym słowem trzeba dać pracodawcy czytelny sygnał, dlaczego powinien zatrudnić właśnie nas. Może się okazać, że osoba o dużo lepszych kompetencjach, ale źle zaprezentowanych w dokumencie nie zostanie zaproszona na rozmowę. W dobie, kiedy na jedno stanowisko przypada nawet kilkuset kandydatów jest to bardzo ważne.

Co może nas dyskwalifikować?

Napisanie dobrego CV nie jest proste. Czasem drobne niedociągnięcia, których sami nie zauważamy mogą nas całkowicie przekreślić. Rekruterzy zwracają uwagę na różne rzeczy. Szczególnie należy wystrzegać się literówek. Jeśli na aplikowanym stanowisku trzeba wykazać się starannością, to tego rodzaju niedopatrzenia mogą nas przekreślić. Lepiej więc unikać takich pomyłek. Dobrze jest też dokładnie sprawdzić, czy nie popełniliśmy błędów przy zapisie numeru telefony czy adresu mailowego. Takie rzeczy, niestety, się zdarzają, a wtedy nawet przy najlepszych chęciach nie uda się z nami skontaktować. Problemem jest też klauzula o poufności, którą trzeba umieścić. Część osób o tym zapomina. Tymczasem w świetle prawa potencjalny pracodawca nie ma prawa się z nami skontaktować, jeśli nie napiszemy, że wyrażamy zgodę na przetwarzanie naszych danych osobowych w celach rekrutacyjnych. To bardzo ważne szczególnie w dużych firmach. Rzeczą, która będzie niewskazana jest też mało zachęcający wygląd. Profesjonalne CV powinno być przede wszystkim czytelne. Ważniejsze rzeczy muszą być wyróżnione. Trzeba pamiętać, że rekruter nie ma czasu na to, by dokładnie wczytywać się w otrzymany dokument, dlatego trzeba go odpowiednio opracować. Warto też zadbać o to, by opisać zajmowane stanowisko w sposób zachęcający. Tak, by pracodawca widział, że jest sens nas zatrudniać, a co ważniejsze możemy przyczynić się do rozwoju firmy. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy nasze CV jest dobrze napisane, powierzmy to zadanie specjalistycznym firmom, które na co dzień się tym zajmują.


Tags : |

Leave a Reply