Postaw na program do obsługi hotelu i zacznij nim skutecznie zarządzać

IT / December 16, 2016 / No Comments /

Właściciel hotelu wie, że kluczem do sukcesu jest jego skuteczne zarządzanie. Aby usprawnić prowadzenie wszystkich działów, warto zainwestować w odpowiedni program hotelarski. Zobacz, w jaki sposób te oprogramowanie ułatwi pracę wszystkich działów w Twoim hotelu.

Skuteczne zarządzenie hotelem nigdy nie było takie proste

Program do obsługi hotelu jest rozwiązaniem, które chętnie jest wybierane przez hotelarzy. Nic w tym dziwnego. Każdy właściciel ośrodka wypoczynkowego, który chce się liczyć na rynku, stawia na tego typu oprogramowanie. Usprawnia to znacznie jego prowadzenie, a co za tym idzie, podnosi standardy. Sam program ma wiele przydatnych funkcji, które pomagają wszystkim działom. Nie tylko recepcja, czy menadżer, ale także kuchnia może korzystać z aplikacji i proponowanych rozwiązań. Osoby, które zajmują się prowadzeniem kuchni, doceniają w szczególności możliwość planowania wyżywienia gości w trakcie ich rezerwacji. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala na dobre rozplanowanie pracy z wyprzedzeniem w czasie. Poza tym istnieje opcja zmiany zaplanowanych posiłków w trakcie pobytu klienta, a także dań, które nawzajem się wykluczają, jak to jest np.: w przypadku śniadania angielskiego i dietetycznego. Za pomocą programu do obsługi hotelu można również konfigurować wielkość porcji posiłków, a także ustawiać ich kolejność.

Ułatw pracę personelu recepcyjnego

Recepcja bardzo często jest określana mianem serca hotelu. To od jej funkcjonowania w głównej mierze zależy, czy gość wyjedzie zadowolony z zaoferowanych mu usług. Aby usprawnić obsługę klientów, warto zainwestować w program do obsługi hotelu. Ma on wiele przydatnych funkcji, takich jak: przyjmowanie i modyfikowanie rezerwacji, obsługa rezerwacji grupowych lub indywidualnych, czy też możliwość sprawdzenia dostępnych pokoi. Ponadto recepcjonista ma wgląd do graficznej formy prezentowania rezerwacji, czy wykresu ilości przyjętych i anulowanych miejsc w ciągu dnia. Ta druga opcja, jak i raporty rezerwacji będą w szczególności przydatne dla kadry zarządzającej.

Miej kontrolę nad atrakcjami, które oferuje hotel

Wiele hotelów, aby przyciągnąć uwagę klienta, proponuje mu różnorodne usługi, w które wlicza się gabinety spa, solaria, sauny, czy sale konferencyjne. Dzięki dobremu programowi do obsługi hotelu zarządzanie dodatkowymi zasobami nie musi być trudne. System pozwala nie tylko rezerwować miejsca, ale umożliwia swobodną zmianę interwału czasowego wyświetlanego grafiku, czy drukowanie potwierdzeń zarezerwowanego zasobu.


Tags :

Leave a Reply