Poszukaj oszczędności. Zainwestuj w oprogramowanie dla firm transportowych

IT / July 12, 2015 / No Comments /

Prowadzenie własnego biznesu wiąże się, niestety, z wieloma kosztami. Części z nich nie da się zmniejszyć, ale niektóre rzeczy można ograniczyć. Jednym ze sposobów na oszczędności jest zainwestowanie w specjalistyczne oprogramowanie, które znacznie ułatwia wykonywanie pracy.

Zamiast kilku osób jedna

Żeby prowadzić firmę na właściwym poziomie, konieczne jest skuteczna i szybka obsługa. Przedsiębiorstwo zajmujące się spedycją musi w czytelny sposób zapisywać i zaznaczać ważniejsze rzeczy. Zarządzanie danymi w tradycyjny sposób wiąże się z koniecznością zatrudnienia przynajmniej kilku osób, żeby wszystkiego dopilnować, nie pomylić terminów, dobrze zająć się sprawami księgowymi. Im więcej pracowników, tym większe koszty utrzymania. Konieczne są stałe opłaty, takie jak ZUS, skarbówka, NFZ – nie mówiąc już o samych pensjach, które pochłaniają lwią część przychodów. Wprawdzie sprawna obsługa jest bardzo ważna. Świadczy o profesjonalizmie i rzetelnym podejściu do klienta, ale z drugiej strony warto spróbować w jakiś sposób ujednolicić system pracy. Dobrze jest wprowadzić wspólną bazę danych, udoskonalić przepływ informacji. Jednym słowem usystematyzować prowadzone czynności. Nie jest to łatwe i wymaga dobrej koncepcji, a także zaangażowania wielu osób. Znacznie prościej jest zainwestować w dobre oprogramowanie, które będzie intuicyjne w obsłudze i pozwoli sprawnie poruszać się w świecie biznesu i dokumentów prawnych. Będzie również automatyzowało prace i zarządzanie kontaktami, płatnościami itp. Tym samym obsługa będzie dużo bardziej sprawna, a żeby ogarnąć wszystkie sprawy nie będzie konieczności zatrudnianie rzeszy pracowników. Wystarczy tylko jedna czy dwie, ale za to dobrze zorganizowane.

Oprogramowanie dla firm transportowych: jak to działa?

Na rynku jest wiele produktów do zarządzania zasobami firmy. Im bardziej spersonalizowany pod potrzeby konkretnej branży, tym lepiej. Decydując się na zakup takiego narzędzia, lepiej jest celować oprogramowanie dla firm transportowych
. W ten sposób zyska się pewność, że platforma będzie najbardziej pomocna. Większość systemów pozwala sprawnie zarządzać danymi: gromadzić informację, zbierać dane kontaktowe, rozdzielać zadania do realizacji dla poszczególnych pracowników. W przejrzysty i czytelny sposób można przyjmować i dysponować zlecenia, wystawiać faktury, archiwizować dokumenty. Oprogramowanie dla firm transportowych to również dodatkowe możliwości, takie jak: komunikacja z kierowcami i kontrahentami, bieżące raportowanie wyników w firmie, integracja z wieloma innymi usługami, np. giełdą transportową. Ogromna zaletą platformy jest dostęp online. W każdej chwili z dowolnego miejsca można sprawdzić jak idzie praca, czy zostały rozliczone faktury, w jakiej fazie znajduje się dany projekt. Dzięki temu można zyskać naprawdę bardzo dobre rezultaty. Żeby zalogować się do systemu, potrzeba jedynie dostępu do internetu. Program można obsługiwać przy użyciu urządzeń mobilnych, jak tablet, komórka.


Tags : |

Leave a Reply