Program do sprzedaży w sklepie i rozwiązania antyfraudowe

Uncategorized / November 23, 2017 / No Comments /

W dzisiejszym świecie wszystko opiera się na technologii. Nie inaczej jest w sklepach detalicznych, które bez niej miałyby trudności ze swoją działalnością. Obecnie, najlepszym rozwiązaniem jest dobry program do sprzedaży w sklepie – http://positiveretail.pl/. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, w czym pomaga ten system i czemu warto na niego postawić.

Czym jest program do sprzedaży w sklepie?

Jest to system, który pomaga w skutecznym zarządzaniu całą siecią sprzedaży detalicznej. Pozwala na to, by w całym przedsiębiorstwie można było wprowadzić najnowocześniejsze rozwiązania (i to na wszystkich szczeblach zarządzania). Dzięki takiemu systemowi usprawniona będzie cała praca, to znaczy:
– sieć sprzedaży detalicznej,
– dystrybucja,
– logistyka
– rachunkowość,
– zarządzanie procesami,
– wszechstronny kontrola działalności przedsiębiorstwa.

W czym pomaga taki program?

Posiada on na przykład rozwiązania antyfraudowe. Dzięki nim wykryć można różnego rodzaju nadużycia a nawet kradzieże, które popełnić mogą pracownicy. Takim sytuacjom można zapobiegać dzięki systemowi uwierzytelniania użytkowników, monitorowania, raportowania i analizy oraz zarządzania wszelkimi uprawnieniami. Program do sprzedaży w sklepie zatroszczy się o to, by w systemie zarejestrowane zostały wszystkie transakcje pracowników, nawet jeśli są ich setki. Każda operacja wykonana przez pojedynczego pracownika (kiedy się on zaloguje) zostawi swój ślad. Sprawdzić będzie można wtedy jego: sprzedaże, każde storno, nadawanie rabatów i wszystkie inne czynności. Właściciel będzie mógł się wtedy dowiedzieć czy ktoś nie udzielił na przykład nadmiernego rabatu albo nie policzył czegoś w złej cenie. Dzięki prostej funkcji, jaką jest logowanie się do systemu, każdy z pracowników może być bez problemu kontrolowany. Czasem zdarza się jednak tak, że jeden z pracowników nieprawidłową transakcję przeprowadzi na koncie innego użytkownika. W dobrym programie sprzedaży i taką sytuację będzie można sprawdzić. Wszystko dzięki centralnemu monitoringowi, gdzie nagranie będzie można powiązać z konkretną transakcją w systemie.

Monitoring

Program do sprzedaży w sklepie może posiadać aplikację, która pozwoli na powiązanie zapisu z kamer (umieszczonych tam gdzie przeprowadza się transakcje) z operacjami wykonywanymi w systemie. Sprawdzić można wtedy co jest przyczyną niezgodności sum pieniędzy w kasie i systemie (niedopłacenie klienta czy kradzież przez pracownika?). Właściciel przedsiębiorstwa będzie mógł również zobaczyć wszelkie operacje dotyczące usuwania pozycji zamówienia albo jego korekty. Co więcej, obecnie nie trzeba oglądać nagrań z monitoringu “po kolei”, aby znaleźć interesujący nas moment. Nowoczesna technologia pozwala na to, by jak najszybciej dotrzeć do konkretnej transakcji. Dzieje się to dzięki aplikacji, która rejestruje np. nabicie rabatu i zaznacza kiedy się to stało (na kamerze). Można tak zaprogramować wszystkie tzw. wrażliwe operacje pieniężne. Podobnie sytuacja wygląda ze zwrotami: kiedy okazuje się, że w sklepie brakuje towarów, które zostały oznaczone jako oddane, sprawdzić można jak dokładnie wyglądały transakcje zwrotów.

Korzyści z programu do sprzedaży

System, który pomoże kontrolować pracowników i nadzorować ich pracę bardzo często sprawia, że maleje liczba nadużyć, oszustw oraz kradzieży. Kiedy sprzedający wiedzą, że bardzo szybko można sprawdzić ich działania (zarówno na monitoringu, jak i w systemie) zwyczajnie boją się robić coś nieodpowiedniego. Nie podejmują wtedy działań, które być może wydarzyłyby się przy mniej ścisłej kontroli. Szczególnie dlatego, że już nie trzeba oglądać pełnych nagrań z kamer, a tylko konkretne ich momenty. Dla pracodawców bardzo wygodne jest to, że mogą ustawić powiadomienia o potencjalnie niebezpiecznych sytuacjach (np. zbyt wysokiej liczbie zwrotów). Wtedy od razu wiadomo, które działania i których pracowników trzeba kontrolować. Jak więc widać korzyści z programu do sprzedaży są bardzo wymierne. Nie dość, że ułatwiają samo przeprowadzanie transakcji, prowadzenie rachunków i zarządzanie, to jeszcze nie umożliwiają dokonywania nadużyć i pozwalają na kontrolę pracowników.


Tags :

Leave a Reply