Rynek pracy oczekuje od Ciebie profesjonalnego CV

Kariera / May 22, 2015 / No Comments /

Wszystko jedno, czy jesteś osobą, która szuka swojej pierwszej pracy, czy kimś, kto już wielokrotnie zmieniał miejsce zatrudnienia i można powiedzieć, ze jest weteranem rozmów kwalifikacyjnych. Każdy z nas potrzebuje profesjonalnie przygotowanego CV. Niestety, bezrobocie w naszym kraju utrzymuje się na dość wysokim poziomie, przez co wiele osób nie może znaleźć pracy. Na każde pojawiające się stanowisko czeka minimum kilku chętnych. Jeżeli naprawdę chcesz znaleźć pracę musisz zrobić coś, co sprawi, że potencjalny pracodawca zauważy właśnie Ciebie, a nie kogoś innego. Nie musisz, jednak starać się sam, możesz skorzystać z pomocy zawodowców.

Wejdź z impetem na rynek pracy

Skończyłeś szkołę, studia, odbyłeś praktyki i staż, a teraz czeka Cię pierwsze prawdziwe poszukiwanie pracy? To bardzo stresująca sytuacja, szczególnie wtedy, gdy kolejna rozmowa kwalifikacyjna kończy się tylko standardowym “Oddzwonimy do Pani/Pana”. Wyczekiwanie na telefon i nadzieja przy każdym dzwonku, trwają nie raz długie miesiące, a efektu w postaci stanowiska brak. Przyczyn trudności w znalezieniu pracy może być wiele, na pewno nie warto łatwo się zniechęcać. Czasem zdarza się, że aplikujemy na stanowiska, które nie współgrają z naszym wykształceniem, kompetencjami, czy doświadczeniem. Warto realnie rozważyć swoje możliwości w odniesieniu do każdej posady, jaką chcielibyśmy zdobyć. Raczej nie zostaniemy dyrektorem, gdy mamy dwadzieścia lat i żadnego doświadczenia. Jak zdecydowanie zwiększyć swoją szanse na sukces na rynku pracy? Jest jeden bardzo skuteczny sposób. Nazywa się KreatorzyKariery.pl – profesjonalne CV. Curriculum Vitae to nazwa pochodząca z łaciny, a dokładnie oznacza nasz życiorys zawodowy. Ten dokument powinien zawierać pewne stałe elementy. Przede wszystkim opis naszego wykształcenia, łącznie z latami i miejscami ukończenia nauki. Kolejnym istotnym elementem jest doświadczenie zawodowe, czyli przedstawienie każdego zajmowanego przez nas stanowiska z wyszczególnieniem czasu, w którym pracowaliśmy w danym miejscu oraz zakresu naszych obowiązków. Przyszły pracodawca musi wiedzieć, co już umiemy, a czego musi nas nauczyć. Dodatkowo wymieniamy w CV również nasze umiejętności, które odróżniają nas od innych kandydatów, ukończone kursy, czy szkolenia. Pamiętajmy, że każdy element naszego CV powinniśmy umieć albo udokumentować albo udowodnić. Nie dajmy się ponieść wyobraźni, ponieważ rekruter łatwo zdemaskuje nasze wszelkie naciągania, zwłaszcza w kwestiach językowych.

Dlaczego warto zainwestować w CV?

Nie zawsze umiemy sami siebie przedstawić w wystarczająco pozytywnym świetle i nie zawsze również umiemy skonstruować poprawne CV, czy list motywacyjny. Dlatego są osoby, które zawodowo zajmują się tworzeniem profesjonalnych CV. Taki dokument jest nie tylko przejrzyście i poprawnie napisany, ale również posiada ciekawą szatę graficzną. CV to pierwszy nasz, choć pośredni, kontakt z pracodawcą, jeżeli już wtedy zrobimy na nim dobre wrażenie, chętnie zaprosi nas na rozmowę, a na niej już wszystko zależy od nas. Widząc dobrze przygotowane CV, przyszły pracodawca od razu wyrabia sobie o nas pozytywną opinię, jako o osobach rzetelnych, skrupulatnych i poważnie myślących o proponowanej pracy. Posiadając profesjonalne CV zdecydowanie zwiększamy swoje szanse na znalezienie dobrej posady. Korzystając z usługi, gdzie ktoś pisze za nas CV mamy pewność, że będzie to naprawdę perfekcyjnie skonstruowany dokument. Pisanie takiego CV odbywa się prosto. Kontaktujemy się z firmą, której konsultant przeprowadza z nami wywiad, w celu uzyskania niezbędnych informacji. Te same dane, które my przedstawilibyśmy w sposób banalny i nie przyciągający uwagi, ten człowiek ubiera w atrakcyjne słowa oraz dopasowuje do tego odpowiednią formę graficzną, która już na wstępie czyni nasze CV wyjątkowym. Inwestując w profesjonalne CV na pewno się nie zawiedziemy i zwiększymy swoje szanse na znalezienie wymarzonej pracy. Pracodawcy to również ludzie i ciekawa forma może bardzo skutecznie wpłynąć na ich wyobrażenie o nas. A każde zaproszenie na spotkanie to krok przybliżający nas do sukcesu.


Tags : | |

Leave a Reply