System JIRA – w jakim celu go wdrożyć?

horeca / April 26, 2018 / No Comments /

W dzisiejszych czasach elektroniczny obieg dokumentów stał się niemal standardem. Problem z wyszukiwaniem niezbędnych danych w wersji papierowej dotyczy nie tylko duże przedsiębiorstwa, Papierologia, jak powszechnie nazywana jest praca z dokumentacją jest procesem naprawdę uciążliwym oraz nieefektywnym. Poświęcamy na to długie godziny, a następnie marnujemy czas, aby znaleźć potrzebne nam dane. Wszystko to sprawia, że praca przebiega wolniej, a także przynosi słabsze rezultaty. Rozwiązaniem tego problemu jest integracja systemu JIRAhttp://jirasolutions.pl/jakim-celu-wdrozyc-system-jira/ – który wspomaga komunikację oraz obieg dokumentów w firmie.

Na czym polega integracja systemu JIRA?

Wiele osób, które nie miały styczności z specjalistycznymi platformami wspomagającymi funkcjonowanie przedsiębiorstwa, nie ma pojęcia, jak wygląda proces wdrożenia. Istnieje przekonanie, że będzie to duże utrudnienie dla pracowników, a praca w firmie zostanie wstrzymana. Oczywiście nie jest to prawdą. Integracja systemu JIRA jest naprawdę prosta, a przede wszystkim szybka. Jego wdrożenie odbywa się w terminie dogodnym dla przedsiębiorstwa, czyli najczęściej w godzinach, gdy jest ono zamknięte. Wszystko po to, aby proces wprowadzenia tego narzędzia był, jak najmniej odczuwalny dla firmy. Takie rozwiązanie jest gwarancją komfortu zarówno dla osób zarządzających, jak i pozostałego personelu.

Wszystkie czynności związane z integracją systemu JIRA wykonywane są przez doświadczonych oraz wykwalifikowanych ekspertów. Ich bogata wiedza przekłada się na najniższy poziom awaryjności platformy. W razie, jakichkolwiek problemów z działaniem systemu, dostawa oprogramowania wysyła serwis, który ma za zadanie wyeliminowanie usterki. Z usług serwisowych można skorzystać również w momencie, gdy obsługa systemu jest niejasna. Warto jednak podkreślić, że pomimo swojej funkcjonalności, system JIRA jest niezwykle intuicyjny w obsłudze. Z tym zadaniem poradzą sobie nawet osoby, które nie mały do czynienia z tego typu technologią. Bardzo szybko można zrozumieć zasadę działania systemu i poradzi sobie z tym każda osoba, która ma minimalną wiedzę na temat obsługi komputera.

System JIRA – dlaczego warto?

Przepływ dokumentacji jest podstawą tego, aby przedsiębiorstwo funkcjonowało sprawnie i efektywnie. Liczy się również czas – bardzo często, aby podjąć właściwą decyzję potrzebujemy danych “na już”. System JIRA przyspiesza, a także ułatwia codzienną pracę. Dzięki niemu szybko i wygodnie można wygenerować raporty, czy też analizy. W przypadku dokumentacji papierowej nie ma takiej możliwości.

Ponadto dostęp do dokumentacji jest stały. Każdy, kto zyska upoważnienie, będzie mógł w kilkanaście sekund odnaleźć potrzebny dokument.

Trzeba również podkreślić, że w systemie JIRA znajduje się moduł, który pozwala na zorganizowanie fizycznego archiwum. Jest to ważne dla firm, które prowadzą równoczesną ewidencję w formie elektronicznej, jak i papierowej. Platforma powala wygenerować kody kreskowe, które następnie umieszczane są na dokumentach. Jest to pewnego rodzaju sygnatura odczytywana przez system cyfrowy. Wszystko to sprawia, że wyszukanie dokumentu w archiwum będzie odbywać się kilka razy szybciej, niż wtedy, gdy w przedsiębiorstwie funkcjonował wyłącznie papierowy obieg dokumentów.


Tags : | |

Leave a Reply