Systemy POS – krótka charakterystyka

Uncategorized / November 17, 2017 / No Comments /

Współcześnie systemy POS (czyli “point of sale”), są przydatne a wręcz niezbędne w wielu branżach, które zajmują się produkcją i sprzedażą produktów żywieniowych. Sprawdzają się one także w branży hotelarskiej. Dlaczego są one tak chętnie wybierane przez właścicieli hotelów lub restauracji? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie, koniecznie przeczytaj nasz artykuł. http://www.posiflex.com.pl/

Czym są systemy POS?

Są to zestawy, w skład których wchodzą: terminale POS i powiązane z nimi urządzenia, takie jak na przykład: skaner (to znaczy czytnik kodów kreskowych), monitory dotykowe, drukarki bonowe, drukarki termiczne, drukarki fiskalne, szuflady na pieniądze, czytniki kart magnetycznych), wagi elektroniczne albo etykietujące czy kolektory danych. Terminale i monitory dotykowe odgrywają bardzo ważną rolę w wielu przedsiębiorstwach, przede wszystkim związanych z branżą gastronomiczną. Produkowane obecnie monitory dotykowe można nazwać niezawodnymi, gdyż są odporne na zalania i pozwalają na pracę w wysokiej temperaturze. Do tego obsługują czytniki kart magnetycznych, co jest wygodne dla wielu klientów. Funkcjonalność systemów POS (i ich wysoka jakość) pozwala na to, by każdy biznes stał się świetnie prosperującym punktem handlowy, gastronomicznym albo przemysłowym.

Terminale POS

Są to proste i intuicyjne w obsłudze urządzenia, bez których w obecnych czasach tak naprawdę trudno się obyć w różnych postaciach handlu. Pozwalają one na zdecydowane usprawnienie procesu sprzedaży, przez co poprawiają ogólne funkcjonowanie firmy i ułatwiają pracę całego personelu. Co więcej, sprawiają, że także klienci wyrażają większe zadowolenie z usług danego przedsiębiorstwa. Terminale wybierane są więc w kawiarniach, restauracjach, barach szybkiej obsługi, w piekarniach oraz w punktach retail. Obecnie produkowane terminale POS są wysokiej jakości i wytrzymałe, mają też niską awaryjność. Dzieje się tak między innymi dlatego, że są posiadają one specjalną, aluminiową obudowę, która sprawia, że przestaje być potrzebny wiatrak (chłodzący urządzenie). Dzięki temu terminale POS mogą być używane bez ustanku przez długi czas, bez obawy, że sprzęt ulegnie zepsuciu. Wybór terminala dotykowego zależeć będzie głównie od branży prowadzonego biznesu. Przed zakupem trzeba zastanowić się nad kilkoma ważnymi kwestiami, takimi jak:
– w jakich warunkach atmosferycznych terminal dotykowy ma pracować,
– czy ekran będzie obsługiwany dłonią czy może rysikami lub rękawiczkami,
– jakie są parametry wbudowanego komputera,
– jakie systemy lub oprogramowanie będą na nim docelowo zainstalowane,
– jak ważne jest jego oświetlenie.

Jeśli chodzi o systemy POS, w czasie ich użytkowania niezbędne są również profesjonalne skanery kodów kreskowych. Urządzenia te mają dość szerokie zastosowanie, gdyż przydają się między innymi w: sklepach, ale także bibliotekach, biurach i urzędach, w logistyce oraz w wielu innych dziedzinach biznesu. Taki skaner podłączyć można do wielu urządzeń związanych z technologią komputerową. Pozwoli on na zaoszczędzenie czasu i zebranie precyzyjnych danych, niezależnie od branży, w której się działa. Produkowane obecnie czytniki kodów kreskowych cechują się nowoczesną estetyką wykonania oraz bardzo wysoką jakością.

Systemy POS i ich niezwykła funkcjonalność

Są one potrzebne niemal każdemu właścicielowi restauracji, sklepu detalicznego czy punktów gastronomicznych. Taki system zdecydowanie poprawia jakość zarządzania biznesem, a ponadto utrzymuje historię całej sprzedaży. Historia ta pozwala na analizę ponoszonych kosztów, przepływów pieniężnych firmy i skutkuje określaniem końcowych zysków. Warto też zaznaczyć, że im większa będzie elastyczność systemu POS tym lepsze będą rozwiązania prezentowane klientom. Każdy przedsiębiorca, który zacznie opierać się na danych z systemu POS zacznie podejmować właściwe decyzje i usprawni działanie swojej firmy. Co jeszcze będzie możliwe? Na przykład: znacznie szybsza aktualizacja cen na produktach, raportowanie obejmujące sprzedaż dla dowolnego okresu, a także ewidencja bazy kontrahentów czy nawet cały moduł inwentaryzacji. Jak więc widać, systemy POS są bardzo funkcjonalne i dzięki temu sprawdzą się w wielu branżach.


Tags :

Leave a Reply