Ubezpieczenia komunikacyjne Gliwice: jak wybrać najlepsze dla swojego samochodu?

Ubezpieczenia / November 26, 2015 / No Comments /

Podjęliśmy tą ważną decyzję i postanowiliśmy kupić samochód. Oprócz jego ceny, musimy przygotować się na wydatek związany z jego rejestracją oraz wykupieniem ubezpieczenia OC. Warto również zastanowić się, czy nie warto zainwestować w ubezpieczenie autocasco. Na to wszystko musimy mieć przygotowane pieniądze.

Szukając ubezpieczenia nie kieruj się tylko ceną

Na stronach internetowych istnieje wiele wyszukiwarek, dzięki którym możemy porównać ofertę różnych firm ubezpieczeniowych. Wiele osób z nich korzysta, nie zdając sobie sprawy, że często nie biorą one pod uwagę dodatkowych usług ubezpieczyciela czy możliwych zniżek, a tylko podają nam najniższą cenę. Ubezpieczenia komunikacyjne Gliwice mają tak szeroką gamę produktów, że warto sprawdzić dokładniej ofertę firm. Tym bardziej, że w tym roku w życie weszły przepisy dotyczące bezpośredniej likwidacji szkód i teraz w razie, gdy jesteśmy poszkodowani w zdarzeniu, nie zwracamy się do ubezpieczyciela sprawcy, ale swojego i to z nim załatwiamy niezbędne formalności. Zanim więc zdecydujemy, że cena jest dla nas najważniejsza, dokładnie sprawdźmy opinię na temat danej firmy, bo może się okazać, że do ewentualnej naprawy przyjdzie nam dopłacać z własnych pieniędzy.

Autocasco, NNW a może ochrona zniżek?

Im lepiej ubezpieczymy nasz samochód, tym mamy większą pewność, że w razie wypadku, nie będziemy musieli za nic płacić. Dlatego zawsze warto zastanowić się nad ubezpieczeniem AC. Wielu kierowców, czując się pewnie za kierownicą, rezygnuje z takiej polisy, zapominają jednak, że działa ona również w innych przypadkach niż tylko roztrzaskanie swojego samochodu. Pieniądze z AC pokryją również koszty naprawy, gdy zniszczenie zostało spowodowane przez siły natury, bądź sprawca nie został wykryty. Zwrot wartości pojazdu przysługuje nam również w wypadku jego kradzieży. Dodatkowo warto wykupić NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, które pokryje ewentualne koszty leczenia kierowcy i pasażerów, pieniądze zostaną wypłacone również w przypadku śmierci. Jeśli nie chcemy płacić większej składki, możemy wykupić zabezpieczenie zniżek. W razie zdarzenia na drodze z naszej winy, nie ulegną one zmniejszeniu, a koszt OC i AC w kolejnym roku będzie taki sam.


Tags : |

Leave a Reply