Wykorzystanie systemu IVR

IT / July 28, 2017 / No Comments /

Obecnie praktycznie zawsze, dzwoniąc na jakąkolwiek infolinię, nie od razu jest się łączonym z pracownikiem danej spółki. Początkowo, z słuchawki słyszy się bowiem nagrany już wcześniej głos, który informuje o tym, co robić, aby uzyskać potrzebną pomoc. System głosowy stosowany jest dziś powszechnie, gdyż wynika z tego wiele korzyści.

Jak pomaga system?

IVR, bo tak właśnie nazywa się system, o którym mowa, pomaga na wiele sposobów. Przede wszystkim oszczędza on czas, zarówno konsultanta, jak i dzwoniącego klienta. Rzecz w tym, że konsultant nie jest już zmuszony zadawać klientowi tak wielu pytań, z racji tego, że robi to za to system. Chodzi tu przede wszystkim o pytania odnośnie tożsamości osoby dzwoniącej, jak i typu problemu, z jakim próbuje się on dodzwonić do konsultanta. Klient natomiast oszczędza czas, gdyż podanie informacji do systemu trwa krócej w przypadku połączenia z systemem, niż w bezpośredniej rozmowie z konsultantem. Ponadto, co szczególnie ważne, jeśli poda się prawdziwe informacje, system przekierowuje od razu do wyspecjalizowanego w danym problemie konsultanta, a nie do pierwszego lepszego pracownika. Z tego też względu, zwykle po nawiązaniu bezpośredniego połączenia z konsultantem nie są już potrzebne żadne dodatkowe przekierowania.

Oszczędność finansowa

Niewątpliwie, do skorzystania z IVR zachęca nie tylko oszczędność czasu, ale i pieniędzy. Oczywiście, system nie jest darmowy, jednakże, jest to stosunkowo niewielki wydatek, jeśli porówna się go z koniecznością regularnego opłacania kolejnych pracowników. Chodzi o to, iż gdyby system nie zbierał tak wielu informacji, musiałby to robić konsultant. W efekcie, każda rozmowa pracownika firmy trwała by dłużej, co w konsekwencji zmuszałoby firmę do zatrudniania kolejnych pracowników. Jeśli w takich okolicznościach firma nie zwiększyła liczby pracowników, infolinia byłaby bez wątpienia nieustannie zapchana. Warto też zauważyć, że czasami udaje się całkowicie zastąpić pomoc konsultantów systemem, o którym mowa.


Tags : | |

Leave a Reply