Wypożyczenie kampera to sposób na zwiedzenie Polski

Motoryzacja / December 6, 2016 / No Comments /

Jesteś osobą, która lubi aktywnie spędzać urlop? A może należysz do grona osób, które cenią niezależność i poszukują odpoczynku od codziennego życia? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś „tak”, to ten tekst jest dla Ciebie! Zobacz, czemu warto postawić na kampera i wyruszyć w nim podróż po całym kraju.

Bez grafiku, bez ograniczeń

Dla wielu osób kamper jest synonimem wolności. Jadąc tym swoistym domem na kółkach, mogą zapomnieć o grafiku dnia, czy spoglądaniu na zegarek, dzięki czemu maksymalnie mogą cieszyć się jazdą. Z czego to wynika? Mianowicie z tego, że we wnętrzu kampera znajdziesz wyposażenie, które bez problemu zastąpi Ci pomieszczenia, które znasz w swoim domu, czyli kuchnię, łazienkę, czy sypialnię. Dzięki temu możesz zapomnieć o szukaniu hotelu na noc, czy wszelkich rezerwacjach. Także nie musisz się o restauracje i jedzenie. W momencie, w którym jesteś głodny, możesz iść do kuchni i przygotować w niedługim czasie smaczny i zdrowy posiłek. Co jeszcze warto wiedzieć, gdy interesuje nas wypożyczenie kampera ? Przede wszystkim to, że ma bardzo przestronny bagażnik, w którym można przewozić wiele przydatnych rzeczy. Mam tu na myśli sprzęt turystyczny, zapasy jedzenia, a nawet rowery. Ten ostatni sprzęt jest chętnie zabierany przez osoby, które lubią aktywnie spędzać czas.

Wypożyczenie kampera to niewiele formalności

Wbrew pozorom wypożyczenie kampera nie wiążę się z wieloma formalnościami. W momencie, gdy wybierzemy interesujący nas model, nie trzeba uzupełniać wielu papierków. Przede wszystkim należy podpisać umowę i …. tyle. Od pracownika wypożyczalni dostajemy wszelkie potrzebne nam dokumenty, takie jak: kluczyki, dokumenty rejestracyjne i polisę OC. W przypadku tej ostatniej rzeczy, warto spojrzeć na datę polisy i sprawdzić, do kiedy jest ważna. Pamiętaj też o tym, aby wypytać obsługę o wszystkie kwestie techniczne, typu: podłączenie auta do siebie elektrycznej i wodociągowej oraz o tym, jak opróżniać toaletę na postojach, czy obsłużyć butlę z gazem. Sprawdź też, czy masz niezbędne wyposażenie, do których wlicza się kliny najazdowe, czy gumowy wąż z kompletem końcówek do różnych kranów.

Planujesz wyjazd? Sprawdź najpierw trasę

Jeśli decydujesz się na podróż kamperem, to pamiętaj o tym, aby sprawdzić najpierw trasę pod kątem postojów. Niestety, kamperami nie można wszędzie zaparkować, ale na szczęście jest wiele miejsc, gdzie można się zatrzymać na nocleg.


Tags :

Leave a Reply